9 mrazivo strašidelných kníh podľa skutočných udalostí

Strašidelné príbehy podľa skutočných udalostí nie sú pre slabé povahy. Zaryjú sa vám hlboko pod kožu a spôsobujú zimomriavky a pocit, že vás niekto sleduje, aj keď idete po ulici plnej ľudí.. Potom sa však zotmie a vy kráčajúc po tmavej a opustenej chodbe zistíte, že skutočne počujete za sebou kroky, zrýchľuje sa vám dych, začínate utekať a viete, že čoskoro aj tak neuniknete… Mrazivé príbehy podľa skutočných udalostí, opísané v príbehoch kníh pre mrazivé temné zimné večery.

1. Záhadný prípad vraždy, ktorý bol inšpiráciou na seriál „Alias Grace“: Volali ma Grace

V centre prípadu sa ocitla krásna mladá žena menom Grace Marks. Bola však skutočne zodpovedná za zločin? Telá milencov našli v pivnici. Silný príbeh v knižnej podobe: „Volali ma Grace“.

Prípad vraždy Thomasa Kinneara a jeho gazdinej Nancy Montgomeryovej, ku ktorej došlo v roku 1843 v Hornej Kanade. Zo zločinu obvinili a na trest smrti odsúdili dvoch služobníkov obetí: Grace Marksovú a Jamesa McDermotta. Neskôr však Grace udelili milosť a trest jej zmenili na doživotie.

2. Mrazivý príbeh o zavraždenom starcovi: Kľúčový svedok

Preben Pramm ležal týždeň zviazaný a mŕtvy vo svojej obývačke, kým ho našli. Všetko naznačuje tomu, že ho vrah pred smrťou brutálne mučil. Dom je prevrátený hore nohami, vrahovia však zrejme nenašli, čo hľadali.

Aké tajomstvo strážil nenápadný starec, ktorý nemal rodinu ani priateľov?

3. Fiktívny príbeh o profesionálnom vrahovi, ktorý je založený na skutočných udalostiach: Šakal

Šakal. Vysoký Angličan s blond vlasmi a so sivými temnými očami. Profesionálny vrah prvej triedy. Muž, ktorého identitu nepozná nijaká tajná služba na svete. Zabijak najatý na vraždu jedného z najlepšie strážených mužov sveta.

Politicko-špionážny román Šakal je príbeh o jednom z mnohých pokusov o atentát na francúzskeho prezidenta de Gaulla.

4. Príbeh inšpirovaný skutočnými udalosťami od slovenského autora: Tupilak

Majiteľ slovenskej IT spoločnosti je podozrivý z vraždy kolegyne. Aby to nebolo jednoduché, vraždilo sa na Islande, kam sa vedenie firmy vybralo na výlet. Zhodou okolností v čase, keď sa k životu prebrala sopka Eyjafjallajökull, čo pátranie ešte komplikuje. Ale aký by mal majiteľ firmy motív?

Sám autor sa vyjadril, že podľa neho tento triler taktiež trochu odzrkadľuje atmosféru v dnešnom svete, keď záleží viac na kšeftoch a peniazoch, ako na živote

5. Desivá sexuálna vražda malého dievčatka: Smrt malé blondýnky

Príbeh súkromného detektíva je inšpirovaný skutočným prípadom sexuálnej vraždy malého dievčatka v 80. rokoch minulého storočia kriminalistov v Brne. V meste neďaleko od Brna, sa jedného júnového večera nevrátila domov malé dievčatko so svojim psíkom. Keď ju rodičia nemôžu nájsť, ohlási zmiznutie dcérky na najbližšom policajnom oddelení.

Policajti zorganizujú pátraciu akciu, pri ktorej sú po polnoci nájdená mŕtva telá dievčatká aj jej psa.

6. Život v dome hrôzy, podľa skutočnej udalosti: Dívka A

Nechcem myslieť na svoju rodinu. Na hrôzy, ktoré sme so súrodencami museli kvôli rodičom prežiť. Chcem zabudnúť na hororový dom i zverstvá, ktorá s nami robili. Teraz je ale matka po smrti a dom je náš. Musíme sa tam vrátiť a postaviť sa minulosti čelom, pretože iná cesta neexistuje. Rovnako ako už nesmie existovať meno, ktoré mi dali – A.

Volám sa Lex a toto je môj príbeh.

7. Záhadná smrť deviatich mladých študentov, ktorá už 50 rokov nedá ľuďom spávať: Ďatlovův průsmyk aneb Záhada devíti

Keď mladá spisovateľka jedného dňa skrze kukátko na chodbe uvidí skupinku lyžiarov, ešte nevie, že bádateľskú horúčkou čoskoro ochorie aj ona. Keď zomrie jej sused, do rúk sa jej dostane fascikel dokumentov o pátraní po výprave Igora Ďatlova, ktorá sa v zime roku 1959 vydala na túru po Severnom Urale – a nikdy sa odtiaľ nevrátila.

Tragédia, ktorá v päťdesiatych rokoch zasiahla celý Sverdlovsk (terajší Jekaterinburg) a svojimi nevyjasnenými okolnosťami zasiala zrnko nespočetných konšpiračných teórií.

Strašidelné príbehy podľa skutočných udalostí

8. Napínavý román o malom mestečku v Minnesote, kde nič nie je tak pokojné – ani tak bezpečné – ako sa zdá, inšpirovaný desivým skutočným príbehom z autorkinho rodného mesta: O čem se nemluví

Život Cassie McDowellovej v 80. rokoch v Minnesote sa zdá byť úplne v poriadku. Cassie žije na farme, má rada školu a sníva o najkrajšom chlapcovi z triedy. Áno, sú tu tie podivné večierky jej rodičov a celý zástup ich výstredných hostí, ale na tie už si zvykla. To všetko sa ale zmení, keď niekto začne v Lilydale loviť. Loviť ľudí.

Miestni chlapci jeden po druhom miznú a jeden po druhom sa zase objavujú – násilnícki, náladoví a uzavretí. O tom, čo sa im stalo, sa začínajú šíriť šokujúce fámy.

9. V panteóne sériových vrahov zaberá Belle Gunnessová jedinečné miesto. Bola to všetkému sa vymykajúca psychopatka, ktorá vraždila vo veľkom, sčasti z chamtivosti, ale hlavne z číreho potešenia: Pekelná princezna

Medzi rokmi 1902 a 1908 nalákala na svoju „vražednú farmu v Indiane“ rad nič netušiacich obetí. Niektorí boli robotníci. Iní nič netušiaci starí mládenci. Všetci zmizli bez stopy. Potom, čo boli ich telá vykopané, sa zistilo, že boli nielen otrávení, ako obete iných vrahýň, ale boli tiež doslova porazení ako na bitúnku.

Pekelná princezná je strhujúci opis jedného z najsenzačnejších príbehov vyčíňania masového vraha v histórii amerického zločinu.

Poraď mi darček
Logo