10 miest, kde sa nikdy ako cestovateľ nepozriete (ani s našimi darčekmi pre cestovateľov)

Sú miesta, kde sa ani ako ten najskúsenejší cestovateľ pravdepodobne nikdy nedostanete. Námetom pre tento článok je youtube video zo zoznamom takýchto miest, ktoré sú opradené historkami, konšpiráciami a možno aj časťou pravdy – veď bez vetra sa ani lístok nepohne. Prezrite si všetky miesta, s krátkym popisom v našom článku. A na konci nájdete aj samotné video.

1. White ‘s Gentlemen’ s Club

Klub určený len pre tých najmocnejších mužov. V celom Anglicku a pravdepodobne ani vo svete by ste nenašli prestížnejší spolok. Elita ho hojne využíva pri svojich tajných stretnutiach. Jednou z podmienok pre prijatie je aj to, že sa musíte osobne poznať aspoň s jedným členom. Ale pozor, to že si o princovi Williamovi čítate v bulvári, sa ako známosť nepočíta.

2. Oblasť 51

Poznajú ju všetci, ale nikto o nej nič nevie. Americká vláda zatiaľ neprezradila skutočný účel základne, ktorú v tejto oblasti postavila. A tak dáva priestor nekonečnému množstvo konšpiračných teórií a námetom na hollywoodske filmy. Možno jedného dňa otvorí svoje brány a konečne zistíme, kto sa bude smiať naposledy.

3. Jiangsu National Security Education Museum

Čínske múzeum špionáže, do ktorého sa nedostanete, ak nie ste čínsky občan. Asi nechcú prezradiť tajomstvo svojej špionáže svojmu nepriateľovi. Možno by ste potom konečne zistili, že tá divná čierna krabička na vašom kabáte bol odposluch až z Číny! Keď už sa tam dostanete, hneď narazíte na obrovský zoznam pravidiel a zákazov. Samozrejme je zakázané robiť fotky, a tak sa môžete pozrieť len na vchod do múzea.

4. Metro-2

Hlboko pod Moskvou sú možno kilometre tajných tunelov, ktoré spájajú tie najdôležitejšie vládne miesta. Nikto existenciu týchto tunelov doteraz celkom nepotvrdil. Ale hovorí o nich americká tajná služba a niekoľko ľudí, ktorí na vlastnú päsť preskúmavajú tajomné zákutia mesta. Predstavte si to, mať tak svojou vlastnou linku metra, kde by sa na vás nelepili hromady ľudí!

5. Room 39 (Office 39)

Tu sa možno nachádza veľká časť financií severokórejského režimu. Teraz len nájdite niekoho, kto tam bol a povie vám, že je to pravda. Podľa špekulácií pochádzajú tieto peniaze napríklad z predaja drog a mohli by financovať aj jadrový výskum v Severnej Kórei. Podľa informácií by sa táto miestnosť mala nachádzať práve pod touto vládnou budovou.

6. Trezor s receptom na Coca Colu

Vždy ho poznala len úzka skupina ľudí a dnes leží za hrubými múrmi tohto trezoru. Momentálne ho poznajú asi traja ľudia a tí vám ho rozhodne nepovedia. Kúsok papiera, ktorý by finančne zabezpečil vaše potomstvo až do konca sveta. Ale kde si asi schováva recept McDonalds na svoje burgre?

7. Servery Googlu

Tých je pre zmenu hneď niekoľko po celom svete. Ale opäť platí, že vstup majú povolený len vyvolení. Dôvod je prostý a vy ste určite radi, že to tak je. Sú tam totiž uložené informácie o miliónoch užívateľoch a medzi nimi ste aj vy. Len si predstavte, že by sa do takejto miestnosti dostal váš úhlavný nepriateľ!

8. Archa zmluvy v Etiópii

Je to kostolík, o ktorom sa tvrdí, že ukrýva Archu zmluvy. Vnútri smie byť len jediný človek, ktorý vie, kde je Archa skrytá a nikdy nesmie opustiť priestory kostola. Svojho nástupcu údajne volá až na smrteľnej posteli. Etiópia je jedna z prvých oblastí, ktorá prijala kresťanstvo, a preto sa dá povedať, že by toto umiestnenie Archy malo svoju logiku.

9. Rezervácia Javari

Miesto, ktoré kašle na globalizáciu. Kašle aj na vás. Uprostred džungle žije niekoľko kmeňov, ktorým je úplne jedno, kde sa vo svete sa bojuje, alebo aká farba sa stala farbou roka. Vy sa k nim nedostanete kvôli brazílskej vláde, ktorá ich chráni pred vonkajšími vplyvmi a tiež kvôli samotnej džungli, kde nenájdete turistické značenie ako u nás. Takže, ak vás život moderného človeka príliš vyčerpáva, skúste ich poprosiť o prijatie. Možno uspejete.

10. Trezory Bank of England

Hromady zlata vnútri sú strážené určite viac, ako vaše úspory. Kopy zlatých tehličiek. Taktiež by sme si radi nejakú odniesli, aj tak by na to predsa nikto pri tom množstve neprišiel. Smola je ale v tom, že kľúče od dverí sú takmer meter dlhé a ich držitelia sú anonymní. Môžete sa tam však skúsiť prekopať.

Ale ak sa chystáte na miesta, kam sa dostať môžete, vybavte sa jedným so skutočne užitočných darčekov pre cestovateľov z ručne zostaveného zoznamu.

62 must-have darčekov pre cestovateľov, ktoré budú milovať

Ak hľadáte parádne darčeky pre cestovateľov, už viac nehľadajte! Budú mať obrovskú radosť, keď si rozbalia jeden z …

Spomínané video:

Poraď mi darček
Logo