Zaujímavé fakty o obdarovaní a dávaní darčekov

Dávať darčeky je veľmi zaujímavý koncept, ktorý je medzi ľudmi rozšírený po celom svete už veľmi dlho. Každý z nás sa s dávaním a dostávaním darčekov stretne minimálne pri špeciálnych príležitostiach, ako sú napríklad narodeniny či výročia. Ale aj napriek tomu, že všetci z nás sa s darčekmi stretneme viackrát do roka, existujú fakty, ktoré pozná len málo z nás. Ak sa chcete niektoré z týchto zaujímavých informácií dozvedieť, čítajte ďalej.

1. Muži preferujú praktické darčeky pred romantickými

Na rozdiel od žien, ktoré zvyčajne uprednostňujú romantické a luxusné darčeky, muži si viac vážia darčeky, ktoré sú užitočné a praktické. Emocionálne a dobre vyzerajúce darčeky muži ocenia, avšak praktické darčeky pre nich znamenajú viac. Čím širšie a väčšie využitie darček má, tým si ho muž viac váži.

Hľadáte praktické a užitočné darčeky pre mužov? Pomôže vám veľký zoznam darčekov pre mužov, ktoré ich skutočne ohromia: 100+ ohromujúcich darčekov pre mužov, ktoré budú naozaj chcieť | Poraď mi darček

2. 80% darcov balí darčeky samo, ale len 69% ľudí si myslí, že sú v tom naozaj dobrí

Balenie darčekov môže byť hotová veda a prieskum preukázal, že 80% ľudí dáva prednosť tomu, že darček sami zabalia. Z nich si ale len 69% myslí, že darčeky baliť skutočne vedia.

3. Hodiny sa v Číne nikdy ako darček nedávajú

Hodinky sú v Číne znakom toho, že čas sa kráti, a preto ak by ste darovali Číňanovi hodiny ako dar, bolo by to veľmi nepríjemné.

4. Ženy spravidla vyberajú darčeky lepšie ako muži

Ženy sú pri výbere darčekov lepší ako muži a vedia sa lepšie trafiť do vkusu a preferencií obdarovaného. V porovnaní s mužmi, dokáže dať vhodnejší darček vyššie percento žien. Preto ak chcú muži vyberať darček, mali by pravdepodobne zvážiť konzultáciu so ženami.

5. Približne 50-tim percentám obdarovaných sa nepáči darček, ktorý dostali

Ale nepovedia vám to, aby neranili vaše city 🙂

6. Červená farba je obľúbenou farbou na balenie darčekov

Verte alebo nie, to ako je darček zabalený, vplýva na to, ako sa obdarovanému bude páčiť. Je dokázané, že ak darček zabalíte do luxusnej a peknej darčekovej krabice, príjemcu darček urobí šťastnejšieho. Okrem darčekových krabích sa na balenie často používajú rôzne dekorácie, farebné papiere a stuhy. Spomedzi všetkých farieb je červená najviac preferovaná a najviac obľúbená. Vezmite do úvahy, keď nabudúce budete baliť darček.

Poraď mi darček
Logo