Hanus Modrý čaj

valachshop.sk
4.08 € DO OBCHODU
4.08 € DO OBCHODU

Vzácny čaj, ktorý v supermarketoch pravdepodobne nenájdete. Pre jeho úžasné účinky na organizmus vo všetkých smeroch ho veda podrobuje dôkladnému skúmaniu. Tento unikátny produkt má totiž blahodárne účinky na zdravie i krásu.
Clitoria ternatea je podľa tradičnej indickej medicíny jedna z najdôležitejších rastlín, ktoré sa starajú o kondíciu ľudského mozgu. Má veľké nádherne sfarbené kvety, ktoré sa často komponujú do pokrmov ako jedlá dekorácia, v liečiteľstve sa však používajú aj listy, stonky či korene.
Tento pomerne vzácny nápoj dokáže meniť vzhľad podľa prísad, ktoré do neho pridáte. Odporúčame vyskúšať napríklad s citrónom alebo mätou a skvele sa hodí aj ako letné osvieženie.

Na čo sa používa a aké účinky má Modrý čaj?
Modrý čaj má veľmi dobré schopnosti detoxikovať telo a odplaviť z neho voľné radikály a ďalšie nežiaduce látky. Dokáže veľmi dobre pôsobiť v oblasti močového ústrojenstva a zažívacieho traktu. Je vhodný ako pri klasických detoxikačných kúrach, tak ho využijete aj ako nápoj na bežné každodenné pitie, ak chcete zabezpečiť správne fungovanie vášho organizmu.

Liečivé účinky modrého čaju sú veľmi široké:
je hotovým zázrakom pre našu nervovú sústavu, tlmí príznaky astmy, pôsobí proti zápche, zlepšuje náladu a bojuje proti depresívnym pocitom, upravuje menštruačný cyklus a podporuje plodnosť u mužov i žien, má protizápalové účinky, pozitívne pôsobí na správnu funkciu pečene, pomáha pri infekciách močových ciest, vyživuje našu pleť aj vlasy, odporúča sa pri artritíde pre obmedzenie bolestivosti.

Okrem to, že sa Clitoria používa ako čaj, dá sa využiť aj ako:
– farbivo dezertov, napríklad na farbenie ryže
– zložka koktailov, nam dok anchana
– prostriedok na výrobu modrého sirupu

Ako sa pripravuje Modrý čaj?
Zalejte vriacou vodou, použite cca 15 kvietkov na liter vody. Vyluhujte až do odfarbenia kvetov čo je približne 15 minút. Ak na prípravu čaju použijete menej kvetov, nemusíte ich z čaju vyberať majú príjemnú textúru (nedráždia) a farba lupeňov sa zemní po pridaní citrónu.
Zmena farby čaju je najvýraznejšia ak čaj pripravujete v sklenenom čajníku. Modrý čaj si odlejte do priehľadnej šálky a dochuťte limetkou alebo citrónom vtedy sa zmení na fialový až purpurový. Takto najlepšie vidíte kontrast medzi farbami čaju v čajníku a v šálke (farba sa mení podľa hodnoty ph).

DOBRÝ TIP
Recept na jednoduchý ale efektný letný nápoj:
Pripravte si výluh z modrého čaju zamrazte ho do ľadových kociek a pridajte do citronády. Vznikne farebný efekt – žltá citronáda sa v kombinácii s modrými ľadovými kockami zmení na fialovú.

Zloženie: Sušené kvety Clitoria ternatea 100%
Účinné látky v droge: flavonoidy (antokyanín)

Anglický názov rastliny: Butterfly pea flower
Latinský názov drogy: Clitoriae flos
Latinský názov materskej rastliny a čeľade: Clitoria ternatea L., Fabaceae
Iné názvy: Bunga Telang, Asian pigeonwings, Bluebellvine, Kittelbloem

Balenie: 20g, vákuovo balené
Vákuové balenie zachová účinné látky, vôňu a chuť liečivej rastliny. Zmenšením objemu šetrí vaše voľné miesto a prírodu menšou spotrebou obalov.

Vyrobené na Slovensku.

Tags:

Poraď mi darček
Logo
Enable registration in settings - general